Küba Fotoğraf Gezisi

Küba Fotoğraf Gezisi


EN EKONOMİK KÜBA FOTOĞRAF GEZİSİ
10 Ağustos - 18 Ağustos 2019


Yoğun istek üzerine beşincisini düzenliyoruz...

Kurban Bayram tatilinizi unutulmaz anılar ve fotoğraflar ile doldurun...


Küba'yı doğal yapısı bozulmadan yaşamak ve fotoğraflamak için bu fırsatı kaçırmayın...

Üstelik ön talepte bulunan herkes için erken rezervasyon fırsatı ile sadece 900 Euro... Üstelik gizli saklı para istekleri yok.

Gezimizin tamamı, unutamayacağınız anılarla dolu, keyifli ve dopdolu geçecek...

Üstelik Türkiye'den Küba'ya bugüne kadar yapılmış en ekonomik Küba fotoğraf turunu da biz düzenliyoruz.

Amerikan Fotoğraf Kulüplerinin 5.000 dolara düzenledikleri rotaları bizimle ücretsiz gezeceksiniz. Bu fiyata bu tarzda bir fotoğraf turu bulmanız imkansız. Üstelik gizli-saklı para istekleri yok. Örneğin sizi puroların yapıldığı Vinales kasabasına götürmek için ekstra para istemiyoruz. Sayısız kez Küba'ya gitmiş olan, fotoğrafçı rehberlerimizle nokta atışları yaparak, en iyi fotoğrafların peşinden koşacağız. Gezimiz esnasında Küba'nın büyük bir bölümünü katetmiş olacağız. Tam 1400 km yol katedeceğiz... Fotoğraf ağırlıklı bir tur olacağı için, hiç bir Küba turunda elde edemeyeceğiniz, fotoğraflar çekme fırsatı yakalayacaksınız.

Ayrıca, turistlerin olmadığı sokaklarda fotoğraf çekeceğimiz için, kapısından çıktığımızda gerçek Küba'yı bulacağımız, devlet onaylı butik pansiyonlarda (CASA) kalacağız. (Her odada wc-banyo-klima vardır.)

Biz fotoğrafçıyız. Onun için asıl fotoğraf çekeceğimiz semtlerde, Kübalı doktorların evlerinde (CASA) konaklamamız daha mantıklı. Yani şehir merkezinden uzaktaki otellerde kalacağımıza, kapıdan çıkar çıkmaz fotoğrafın önümüzde olacağı butik pansiyonlarda kalmak daha iyi. İkide bir taksi tutup, şehir merkezine gitmek için 20-30 CUC (Euro) para harcamanız gerekmeyecek. (1 günlük gidiş-dönüş neredeyse 50-60 CUC tutuyor.) Üstelik yorulduğunuzda, dinlenmek istediğinizde, çok kolay bir şekilde pansiyona dönüp dinlenebileceksiniz. Dinlenmenin ardından tekrar fotoğrafa çıkabilirsiniz. Bu arada hemen belirtelim, ev dediysek gözünüz korkmasın :) CASA ismi verilen, devlet denetiminde olan, içerisinde klima-WC-banyo bulunan ve kesinlikle temizlik konusunda endişe duymayacağınız butik pansiyonlar bunlar.

Üstelik bu gezi esnasında PhotoPlay Genel Yayın Yönetmeni Nihat Karadağ'da bizlerle olacak ve gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorularınızı yanıtlayacak. Ayrıca çekim yapılacak alanlarda kısa birifinglerle, makine ayarlarınızın ne olması gerektiği ve çekim tekniklerine dair de ip uçları verecek.

ÖZET:
9 günlük seyahat, 24 farklı lokasyon, 1400 km yol, 7 gece otel konaklaması, özel fotoğraf kurguları, iyi portreler ve manzara fotoğrafları için ipuçları, tarihi kentler, müzeler, evler, sokaklar, yöresel yemekler...
GEZİDE NELER VAR?:
Gezimizin odağında; Küba halkının günlük yaşamı, tarihi sokaklar ve doğal güzellikler olacak.
* Eski Havana'nın en ünlü sokağı Obispo'yu,
* En meşhur meydanlarını,
* Puro tütünü tarlalarını,
* Eski sokaklardaki ev hayatını,
* Dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille'ı
* Karayip denizini
* Hareketli Küba akşamlarını,
* Sokaklarda dans eden mutlu insanları fotoğraflayacağız.
GEZİ PROGRAMI:
1. Gün: 10 Ağustos 2019 - Cumartesi
Atatürk Havalimanı'nda Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece buluşup, Küba'ya doğru yola çıkıyoruz. Uzun bir hava yolculuğundan sonra (13-17 saat arası) Cumartesi öğlen saatlerinde Havana’ya varıyoruz. Pansiyonumuza varıp, eşyalarımızı yerleştiriyoruz. 1-2 saatlik dinlenmenin ardından, hafif bir yürüyüş yapmak üzere kordonboyu Malecon'a gidiyoruz. Burada günbatımı fotoğrafları çektikten sonra, meşhur Prado caddesinde yürüyüş yapıyoruz. Akşam yemeğinden sonra da eski Havana'nın en ünlü sokağı Obispo'da barlar sokağında yürüyüş.

2. Gün: 11 Ağustos 2019 - Pazar
Sabah erken saatlerde tropikal meyveleri de içerisinde barındıran kahvaltımızı yapıp, ardından açık hava müzesi olan, eski Havana sokaklarında fotoğraf yürüyüşüne çıkacağız. Bol bol fotoğraf çekiyoruz .Tüm gün Havana sokaklarında olacağız. Eski sokaklardan sırayla en meşhur meydanlara yürüyüş: Havana Katedrali, Plaza de Armas, Plaza de San Francisco ve Plaza Vieja'da lokal bira imalathanesinde canlı müzikli mola. Havana'nın en iyi kahvehanesinde meşhur Küba kahvelerini içebilirsiniz. Daha sonra meyve-sebze halinde alışveriş ve fotograflama, eski Parlamento binası Capitolio yanından ,meşhur Obispo sokağına giriş. Ernest Hemingway’in yaptığı gibi :daiquiriyi Floridita barda, mojitonuzu La Bodeguita 'da alabilirsiniz. Obispo sokağında canlı Küba müziği barlarını dolaşıyoruz.

3. Gün: 12 Ağustos 2019 - Pazartesi
Klimalı ve lüks tur otobüsümüzle Havana'nın batısındaki doğa harikası ve dünyaca meşhur Küba puro tütünü tarlalarının olduğu bölge olan Vinales'e geçiyoruz. Buradaki en iyi puro tütünü plantasyonunu ziyaret edip, hem tütünün tüm yetiştirilme aşamalarını, hem de tütün kurutma evini ve puro yapımını fotoğraflıyoruz. Ardından gün batımında, tepeden Vinales vadisini seyredip fotoğraflıyoruz. Akşam yemeğini konaklayacağımız evlere 50 metre uzaklıktaki restoranda alıyoruz. Yemekten sonra isteyenlerle lokal dans ve eğlence mekanı olan Casa de la Musica'ya geçeceğiz. Kalmak isteyenler burada geç saatlere kadar eğlenceye devam edebilirler.

4. Gün: 13 Ağustos 2019 - Salı
Kahvaltı sonrası dünyanın en büyük kaya resmi olan La Muraille'ı görmeye gidiyoruz. Sonra yine muhteşem doğa manzaralı yollardayız. UNESCO dünya mirası listesinde olan Cienfuegos'a gidiyoruz. Cienfuegos'da, Prado Promenade, Central Park, Antik Tiyatro binası gezisi yapacağız. Sonra da oradan 1.5 saat uzaktaki yine UNESCO dünya mirası listesinde olan müze şehir Trinidad'a geçiyoruz. Akşam üstü eski taş sokaklarda kasaba halkını ve çevreyi fotoğraflama yürüyüşü yapacağız. Akşam yemeğinden sonra yine isteyenlerle, dans gecesine katılacağız. Burada 2 gece merkezde, 200 yıllık antika möbleli kolonial evlerde konaklama yapacağız.

5. Gün: 14 Ağustos 2019 - Çarşamba
Sabah evin avlu bahçesinde organik-tropik kahvaltı.Grup turu olarak otobüsle çevredeki şeker kamışı tarlalarını, köle kulesini ve plantasyon evini gezeceğiz. Burada köylülerden alışveriş imkanımız da olacak. Ardından da arzu edenlerle Karayip denizinde yüzmeye gideceğiz. İsteyenler kasaba sokaklarında fotoğrafa devam edip, müze ziyaretleri yapabilirler. İsteyenler at veya tren turu alabilirler. Akşam ise serbest zaman: Meydanda danslı, müzikli mekanlara gezinti. Buraya özgü Ballı Rom Kokteyli olan Canchanchara'yı tadabilirsiniz.

6. Gün: 15 Ağustos 2019 - Perşembe
Merkezdeki pansiyonumuzdan isteyenler sabah gün doğmadan kasaba meydanını ve sokaklarını fotoğraflayabilirler. Kahvaltıdan sonra yine yola çıkış. Yolda Santa Clara'da Che'nin mezarına, müzeye ve özgürlük trenine ziyaret. Ardından Havana'ya dönüş yolculuğu. (500 km).Gün batımına yetişebilirsek Morro Kalesi'nden Havana'yı yukarıdan fotoğraflama imkanımız da olacak. Akşam serbest zaman: Arzu edenler Bueno Vista 2. jenerasyon gurubunu dinlemeye gidebilirler.

7. Gün: 16 Ağustos 2019 - Cuma
Serbest gün. San Jose Sanatçılar pazarında hediyelik eşya alışverişi yapacağız. İsteyen müze, galeri gezebilir, kafelerde dinlenebilir veya fotoğrafa devam edebilir. İsteyenler Havana Club'tan Puro ve Rom alabilir. Ayrıca üstü açık antika Amerikan arabalarıyla extra şehir turu yapılabilir. Son kez Cuba müziği ve mutfagının keyfini çıkaracağız.

8. Gün: 17 Ağustos 2019 - Cumartesi
Kahvaltı sonrası, öğlen saatlerinde havaalanına transfer.

9. Gün: 18 Ağustos 2019 - Pazar
İstanbul'a varış.
TARİH:
Gezimiz 10 Ağustos – 18 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
9 günlük bir gezidir.
GÜZERGAH:
Havana > Malecon > Prado > Obispo > Havana Katedrali > Plaza de Armas > Plaza de San Francisco > Plaza Vieja > Eski Parlamento binası Capitolio > Vinales > Puro Tütünü Tarlaları > La Muraille > Cienfuegos > Prado Promenade > Central Park > Antik Tiyatro Binası > Trinidad > Şeker Kamışı Tarlaları > Köle Kulesi > Plantasyon Evi > Karayip Denizi > Che'nin Mezarı > Özgürlük Treni > Morro KalesiSan Jose Sanatçılar Pazarı
TOPLAM YOL:
Uçakla 9757 KM
Otobüsle 1400 KM
HARİTA:
Google Maps Eklenecek
KATILIMCI SAYISI:
En fazla 20
DENEYİM / ZORLUK:
Bu gezi, orta seviyede yürüme içermektedir. Başlangıç, amatör, meraklı, profesyonel ve yarı profesyonel fotoğrafçılar; DSLR, aynasız, kompakt, GoPro veya iPhone kameralar ile geziye katılabilirler. Fotoğrafçı olmayanlar da gezilerimize katılabilir, ancak fotoğrafçılar için düzenlenen bir gezi olduğundan, bizlere ayak uydurmalarını rica ediyoruz.
FOTOĞRAF EĞİTMENİ:
Nihat Karadağ
ÖNERİLEN EKİPMAN:
Manzara, mimari ve sokak fotoğrafları için: Geniş açı objektif ve polarize filtre
Portreler için: 50mm, 85mm veya tele objektifler
ÖNERİLEN GİYSİ:
Küba iklimi, yüksekliğe bağlı olarak değişiklikler gösterir. Yükseklere çıkıldıkça iklim daha sertleşmektedir. O nedenle rahat giyinip çıkartabileceğiniz bir polar sweat işinize yarayacaktır. Ayrıca sabahları termal içlik ve mont, soğuktan etkilenmemenizi sağlar. Gündüzleri ise tişört veya sweat-tişört ile dolabilirsiniz.
GÜN DOĞUMU:
İmsak 06:40 / Güneş 07:04
GÜN BATIMI:
Akşam 20:06
HAVA DURUMU:
Gündüzleri 32 derece, sabah güneş doğarken 7 derece.
KONAKLAMA:
CASA Butik Pansiyon
ARAÇ BİLGİSİ:
Bu gezi, lüks klimalı araçlar ile yapılacaktır.
SORULARINIZ İÇİN:
WhatsApp Destek Hattı: 0850 441 40 45

TIKLA > SOR > CEVAPLAYALIM

ÜCRET:
Gezi ücreti; ön talepte bulunan herkes için kişi başı 900 EURO'dur. Ayrıca herkes kendi uçak biletini alacaktır. 100 Euro taksitle, makbuz karşılığı elden ödeme yaparak, geziye katılabilirsiniz. Esnek ödeme koşuluyla bankaya komisyon ödememiş olursunuz. Dileyen web sitemiz üzerinden kredi kartı ile tek çekim yada taksitle geziyi satın alabilir.
Tüm seyahat boyunca tek kişilik oda farkı 300 Euro'dur.
Katılım bedelinin tamamını ödeyen kişiler kesin katılımcı sayılacaktır.
ÖDEME:
Kredi kartı / EFT
(Gezi günü elden ödeme alınmamaktadır.)
PARA PUAN:
Bu geziyi satın almanız halinde 50 TL değerinde PARA PUAN kazanacaksınız. Puanlarınızı sonraki gezilerde indirim olarak kullanabilirsiniz. Eğer satın almanızda İndirim Kuponu ya da Para Puan kullanacaksanız, lütfen öncelikle sayfada yer alan İndirim Kuponu Kullanım Koşulları ile Para Puan Kullanım Koşulları'nı dikkatlice okuyunuz.
GİDİŞ-DÖNÜŞ UÇAK BİLGİSİ:
Şu an THY ile gidiş dönüş 1000 Euro civarında. O nedenle 2. uçak olarak gidiş-dönüş bileti 850 Euro civarında olan Euroflot'u da ekledik. Ancak ekonomik biletlerde kısıtlı koltuk sayısı nedeniyle bilet fiyatlarında zamanla değişmeler olabilir. Ekonomik biletlerde hava yolu firmaları iade yapmıyor.
THY, İstanbul'dan direkt uçuş yapıyor. Yaklaşık 13 saat sürüyor. Dönüş ise Venezuella'da yakıt ikmali yaptığı için 17 saat sürüyor.
EUROFLOT'da ise Moskova aktarmalı geldiği için gidiş dönüş her ikisi de ortalama 17 saat sürüyor.
Başka acentadan farklı uçağa, farklı tarihlere bilet alanlar Küba'da guruba kendi imkanlarıyla katılırlar, ayrı bir hava alanı transferi yapılmayacaktır.
ÜCRETE DAHİL OLANLAR:
Genel ve fotografik rehberlik,
Butik pansiyonlarda 2 kişilik odalarda 7 gece konaklama
Pansiyonlarda alacağımız tüm kahvaltılar
Lüks klimalı araçlarla transfer,
Havaalanı-pansiyon arası gidiş-dönüş transferleri
Özel otobüsle şehirlerarası transferler
Seyahat Sigortası
Ücretli müzeler, evler, ören yerleri, plajlar (Bu yerlere isteyenler girecektir. Toplam ortalama 20 euro)
ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR:
Uçak Gidiş-Dönüş ücreti (Şu an kişi başı gidiş-dönüş 850 Euro civarında)
Kişisel harcamalar
Yoldaki harcamalar
Öğle ve akşam yemekleri, (Öğün başına ortalama 3 ile 10 euro)
Alkollü, alkolsüz içecekler
Şahsi geziler,
Gece gidilecek kulüpler, konserler, gösteriler
Yurtdışı çıkış harcı (15TL)
Bahşişler (Şoföre, yerel rehberlere, kaldığımız butik pansiyon çalışanlarına ve grupça gidilen yerlerdeki müzisyenlerle garsonlara verilmek üzere kişi başı 40 Euro bahşiş toplanacaktır. Katılım zorunludur.)
Küba Vizesi (50 dolar. Pasaport ve uçak biletiniz, vize almanız için yeterli. Başka belge istenmiyor. Vize almanız konusunda yardımcı oluyoruz.)
Yemeklerde alacağınız içecekler
Tur Programında belirtilmeyen Ekstra Çevre Gezileri
Gidilecek kültür gösterileri
EKSTRA:
PhotoPlay gezilerinde tüm çevre gezileri ve turlar ücrete dahildir. Ayrıca tur yada rehber ücreti istenmemektedir.
Seyahat 20 kişi olarak planlanmıştır.
Ülkenin (Küba) şartlarına ve fotoğrafik olanaklara göre seyahat programında değişikliklere gidilebilir.
Web sitesindeki bilgiler haricinde, seyahatle ilgili detaylı bilgiler katılımcılara daha sonra iletilecektir, lütfen bilet almadan önce sormak istediklerinizi bize iletiniz.
Ödemelerini yapan kesin katılımcılar bu şartları kabul etmiş sayılırlar.
İPTAL ve İADE:
Bu gezi, kıtalar arası bir gezi olduğundan ve Küba'daki otel ve araç şirketiyle aylar öncesinden anlaşma yapılıp, ödeme yapıldığı için, iptal ettirmek mümkün değildir. Ancak yerinize başka bir kişi kayıt yaptırırsa, ödediğiniz ücret hiç bir kesinti yapılmadan iade edilir, aksi takdire iade edilmez. Çünkü siz gelemediğinizde oteldeki odanız ve araçtaki koltuğunuz boş kalacak, dip fiyata düzenlediğimiz bu gezide otel ve araç ücretini karşı tarafa aylar öncesinden ödenmiş olacaktır. Bu nedenle geziye lütfen kesinlikle katılacaklar kayıt yaptırsınlar.
TURSAB:
* Bu gezi, PhotoPlay çözüm ortağı Samaha Tori Turizm tarafından düzenlenmektedir.
** A Grubu Seyahat Acentası TURSAB Belge No 4204

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

  • Gösterim: 26518
  • Para Puanı: 50
  • Stok Durumu: Ön Talep

Etiketler: Küba, Fotoğraf, Gezisi

0850 441 40 45 - Hemen Ara! 0850 441 40 45 - Soru Sor